Iga Sawicka

 

Wielka miłośniczka Harrego Pottera

i wierszy Brzechwy

 

Iga Sawicka jest uczennicą klasy I PL. Uwielbia czytać. Świetnie idzie jej nauka wierszy i piosenek, a przy tym doskonale wie, jak ważne w życiu są empatia, akceptacja i przyjaźń.

 

Iga Sawicka uwielbia przygody Harrego Pottera

 

Iga to niezwykle ambitna dziewczynka. Gdy coś sobie postanowi, nie daje za wygraną. Zawsze jest świetnie przygotowana do zajęć. Jej wielką czytelniczą pasją jest seria o przygodach Harrego Pottera. – Filmy też wszystkie obejrzałam, ale zdecydowanie wolę książki, są dokładniejsze – przyznaje Iga. Aktualnie „studiuje” część o Komnacie Tajemnic.

Wiersze zapamiętuje w mgnieniu oka

Kilkusetstronicowe tomy zabiera nawet do szkoły. – Czytam w każdej wolnej chwili, najwięcej w weekendy – opowiada.

Iga uwielbia też wiersze, które zapamiętuje w mgnieniu oka. – Bardzo lubię czytać i recytować Brzechwę Dzieciom, na przykład „Na tapczanie siedzi leń”, albo „Kwokę”.

Do gustu przypadła jej także opowieść o Akademii Pana Kleksa.

– Filmy też są świetne. Najnowsza wersja jest super, chociaż z tej starszej zostawiłabym szpaka Mateuszka. W filmie, który widziałam niedawno w kinie, jest mnóstwo mądrych słów o empatii, akceptacji i przyjaźni. Myślę, że każdy powinien go obejrzeć – poleca.

Iga wie, co jest w życiu ważne

Iga to artystyczna dusza. Gra na ukulele, chętnie bierze udział w konkursach plastycznych. Jeden z ostatnich związany był z tematyką bożonarodzeniową. – Namalowałam choinkę i dziecko zawieszające ozdoby z napisami: rodzina, miłość, szczęście, troska. To bardzo ważne wartości, o których trzeba pamiętać – opowiada.