Julia Sitek

 

Wiedza sama wchodzi mi do głowy

 

Zdecydowanie można o niej powiedzieć, że ma tę moc!
Jak w liceum osiągnąć średnią ocen powyżej 5,5, opowiada Julka Sitek,
laureatka stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Julka ma to szczęście, że nie musi w domu się uczyć. – Wiedza szybko wchodzi mi do głowy – wyjaśnia

 

Julka Sitek z klasy IV MW otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024.

Mam to szczęście, że nie muszę się uczyć

Nasza uczennica zapracowała na to zaszczytne wyróżnienie, osiągając w ubiegłym roku szkolnym średnią ocen 5,54. – Mam to szczęście, że nie muszę zbyt wiele się uczyć, wiedza szybko wchodzi mi do głowy. Wystarcza mi to, co zapamiętuję z lekcji. Jedynie przed większymi sprawdzianami powtarzam sobie materiał – tłumaczy Julka.

To u Sitków jest rodzinne

Jej ulubionym przedmiotem szkolnym jest matematyka. – Przygotowuję się do rozszerzonej matury z matematyki, fizyki i języka angielskiego – wyjaśnia Julka.

Smykałka do przedmiotów ścisłych przechodzi w rodzinie Sitków z pokolenia na pokolenie. – Babcia była bardzo dobra z matematyki. Całe życie zawodowe pracowała jako księgowa. Rodzice ukończyli studia informatyczne – opowiada Julka.

Większego stresu przed egzaminem dojrzałości nie odczuwa. – W pierwszej klasie bałam się matury. Po rozpoczęciu nauki w liceum przeżyłam szok, tak duża wydała mi się różnica w poziomie i ilości materiału do przyswojenia. Teraz po prostu staram się szczególnie przykładać do przedmiotów, na których najbardziej mi zależy. Nerwy pewnie trochę dadzą o sobie znać w kwietniu lub na początku maja – opowiada.

Ciężko będzie rozstać się ze szkołą

Po egzaminie dojrzałości Julka planuje studia na kierunku matematyka stosowana. – Co po studiach? Jeszcze nie wiem. Liczę, że z czasem przyjdzie mi jakiś pomysł do głowy – przyznaje licealistka. – Na razie myślę o tym, jak ciężko będzie mi pożegnać się z naszą szkołą. Polubiłam tę domową atmosferę, doceniam wyrozumiałych nauczycieli. Na pewno będę odwiedzać „katolik” – zapowiada.

W wolnym czasie Julka chętnie udziela się artystycznie. – Bardzo lubię robić na drutach. Odstresowuje mnie to i wycisza. Chętnie słucham muzyki, przy czym jej gatunek zależy od dnia i mojego nastroju. Oprócz tego aktualnie przygotowuję się do egzaminu na prawo jazdy – wyjaśnia.