Wojtek Starczewski

Młody świetnie zapowiadający się lekkoatleta został uhonorowany podczas XX Gali Mistrzów Sportu Powiatu Chełmińskiego w kategorii Nadzieja Sportu

 

Podczas uroczystej gali w Starostwie Powiatowym w Chełmnie,
Wojciech Starczewski odebrał statuetkę w kategorii Nadzieja Sportu

 

Sportowców z Chełmna i okolic wyróżnia i nagradza każdego roku Starostwo Powiatowe w Chełmnie. Podczas jubileuszowej – XX Gali Mistrzów Sportu Powiatu Chełmińskiego (odbyła się 29 marca 2023 roku) statuetkę w kategorii Nadzieja Sportu odebrał Wojciech Starczewski, uczeń klasy IV KSP i zawodnik MLKS Nadwiślanin Chełmno.
Lekkoatletykę trenuje od 8 roku życia, osiągając kolejne sukcesy w biegach. Najlepiej czuje się na dystansie 600 m.
Wojtek mimo młodego wieku doskonale wypadł w błysku fleszy i w oku kamery. – Ma już na koncie pierwsze wywiady – mówi mama młodego sportowca, która towarzyszyła mu podczas gali. – To jednak dla niego pierwsze tak poważne wyróżnienie – podkreśla.
Rodzina jest dumna z biegacza. – Koledzy w szkole mi kibicują – mówi Wojtek.
Chłopiec przyznaje, że coraz trudniej jest mu zliczyć wywalczone medale i statuetki. – Najbardziej dumny jestem z medalu zdobytego w biegu górskim w Bielsko-Białej (o Puchar Marszałka woj. Śląskiego w Biegach Górskich w 2022) – przyznaje Wojtek. Największym osiągnięciem dla chłopca jest zwycięstwo w Halowych Mistrzostwach Woj. Kujawsko-Pomorskiego i Wielkopolskiego na dystansie 600 m.
W tym roku złoty medal zdobył też w biegu na dystansie 800 m w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych.