Konstanty Kończak

                                         

Uczeń klasy VIII KSP odniósł sukces w tegorocznym konkursie kuratoryjnym z języka polskiego. Dzięki temu nie musi podchodzić do części polonistycznej egzaminu ósmoklasisty.

Konstanty Kończak we wtorek 16 maja uczestniczył w Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty 2022/2023. Zapierająca dech w piersiach uroczystość, to dla młodych ludzi takich jak Kostek, ukoronowanie ciężkiej pracy oraz nagroda za sumienność.

Duma rozpierała nas, gdy Kostek na dużej scenie odbierał przepustkę do edukacyjnej przyszłości. Jako laureat konkursu nie będzie musiał podchodzić do części polonistycznej rozpoczynającego się w poniedziałek 22 maja, egzaminu ósmoklasisty.

Rewelacyjny wynik, jaki osiągnął, nie znaczy, że wszystko było banalnie proste. – Niektóre zadania konkursowe zaskoczyły mnie – przyznaje Kostek i zdradza swój plan na dalszą edukację. – Liczę, że dostanę się do dobrego liceum w Poznaniu, bo tam się niebawem przeprowadzam. Przyszłość chciałbym związać z przedmiotami humanistycznymi. Niewykluczone, że pójdę na studia prawnicze – opowiada.