Edukacja w klasach I-III

 

Nasza szkoła jest jak drugi dom

 

Mamy nowoczesną i bezpieczną bazę edukacyjną oraz uwielbianą przez dzieci, bogato wyposażoną świetlicę. Nasze atuty to indywidualne podejście do uczniów oraz domowa rodzinna atmosfera.

 

W naszej szkole nie ma systemu zmianowego. Lekcje każdego dnia rozpoczynają się rano (godz.7.50) i kończą najpóźniej o godz.13.

W szkolnej świetlicy jest jak w domu. Dzieci trzeba wyciągać siłą

Popołudnie uczniowie spędzają w przestronnej i bogato wyposażonej świetlicy szkolnej. Jest tam miejsce na odpoczynek, posiłek, odrabianie lekcji, naukę poprzez zabawę, rozwijanie pasji i zainteresowań.

Zanim dzieci na dobre rozgoszczą się w świetlicy, do prowadzącej zajęcia Pauliny Dobrzyńskiej, która pełni też funkcję szkolnego pedagoga, ustawia się długa kolejka. Każdy chce wyściskać ulubioną panią. – Czasami żartuję, że jestem jak szkolna poduszka – śmieje się pani Paulina. – Bardzo zależy mi, żeby dzieci czuły się w świetlicy jak w domu, traktowały to miejsce jak swoje – podkreśla.

Przed zajęciami uczniowie również mogą liczyć na opiekę. Pani Paulina robi wszystko, by rozpoczęli naukę w dobrych nastrojach. – Jest to czas na tzw. rozruch, rozbudzenie się – wyjaśnia Paulina Dobrzyńska. – Jemy śniadanie, przygotowujemy się do lekcji, rozmawiamy. Jeśli dzieci mają ochotę, śpiewamy, gimnastykujemy się, rozwiązujemy łamigłówki, albo oglądamy bajkę – opowiada.

Codziennie ma nowe inspirujące pomysły nawiązujące do pór roku, zbliżających się wydarzeń czy świąt. – Dużo jest zajęć manualnych. Sporo eksperymentujemy i budujemy. Sadzimy kwiaty, gramy w gry  planszowe i sami je tworzymy. Staram się, by rozwój dziecka był jak najlepszy na każdym poziomie – tłumaczy Paulina Dobrzyńska. Do dyspozycji uczniów są także tablica interaktywna oraz kącik z klockami Lego.

Nowoczesna sala, boisko i atrakcyjny plac zabaw. Uczniowie to kochają

Po lekcjach uczniowie mogą wybierać też w ofercie bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się kółka biologiczne i informatyczne z elementami robotyki oraz nauka gry na ukulele.

Najmłodsi uczniowie kochają ruch. U nas go nie brakuje. W dużej, nowoczesnej i świetnie wyposażonej sali gimnastycznej poznają poszczególne dyscypliny sportowe. Mają też zajęcia taneczno – rytmiczne.

W sezonie wiosenno – letnim do dyspozycji dzieci jest szkolne boisko.

Park to miejsce, w którym chętnie spędzają przerwy o każdej porze roku. Nowy, bezpieczny i atrakcyjny plac zabaw działa jak magnes nie tylko na najmłodszych.

Tego nie ma w innych szkołach. U nas jest najlepiej pod słońcem

Uczniowie z klas I-III są bardzo związani ze swoimi wychowawczyniami. – Nasza pani jest miła, sympatyczna i zawsze uśmiechnięta – mówi Maja z kl. III.

– A nasza pani uczy nas różnych fajnych zabaw na przerwach – wtóruje jej Olek z kl. II. – Lekcje są fajne i ciekawe, czas nam szybko płynie. Bardzo mi się podoba, że mamy przedmioty, których nie ma w innych szkołach, jak na przykład język francuski czy edukacyjne gry planszowe. Uczymy się, a przy tym świetnie się bawimy – opowiada.

Dzieci zgodnie przyznają, że swojej szkoły nie zamieniłyby na żadną inną. – Nigdy w życiu. Jest najlepsza pod słońcem! – zapewniają.

Uczymy i wychowujemy. Zaszczepiamy pasje, pomagamy rozwijać talenty

Podstawowa otwarta jest na nowości i zaszczepianie u młodych ludzi zainteresowań oraz pasji. Nauczyciele duży nacisk kładą na wszechstronny i zróżnicowany rozwój dzieci, angażując je w różnorodne działania i projekty, które pomagają rozwijać talenty. Doświadczona kadra pedagogiczna wspiera uczniów, pomaga im odkrywać mocne strony i pracować nad tymi, które wymagają uwagi. – Lekcje to nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale i prawdziwa przyjemność – podkreśla Anna Theil, wychowawczyni klasy III.

Dzięki kameralnym warunkom (po jednej klasie na każdym poziomie) nikt tu nie jest anonimowy. – Panuje przyjazna, życzliwa atmosfera, która dzieciom kojarzy się z rodzinnym domem – opowiada Anna Theil.

Katolickie Pallotyńskie Szkoły w Chełmnie to miejsce, w którym uczymy wartości takich jak miłość, szacunek, odpowiedzialność i współpraca. Stawiamy na wychowanie w duchu chrześcijańskim i patriotycznym. Dbamy o dobre relacje między uczniami. Zależy nam, by byli pewni siebie i podejmowali odpowiedzialne decyzje. – Dołączcie do naszej społeczności, gdzie nauka to fascynująca podróż pełna wsparcia i pozytywnej energii. Gorąco zachęcam do wyboru naszej szkoły – mówi Anna Theil.